TheTOTO CST646CEMFGNAT40#01 toiletis a part of theAquia IV collectionwhich uses theCEFIONTECT陶瓷釉,使得从stickin微粒g to the bowl's surface. Less cleaning means less water consumption and fewer chemicals in the environment. And with a dual flush of 1.28 and 0.9 GPF flow rates, this toilet is not just sustainable, but it is also water-efficient.
The TOTO CST646CEMFGNAT40#01 gives you an aesthetically pleasing appearance with its skirted design in acotton white finishthat completes the modern and elegant look. And with itsuniversal height, this toilet gives accessibility to people of all ages and abilities. You are also guaranteed a comfortable bathroom experience with itselongatedfront bowl. This toilet also featuresDYNAMAX TORNADO FLUSH, which utilizes 360-degree cleaning power that reaches every inch of the bowl's surface. And in addition to all these great features is aone-year limited warrantyfor your assurance.
TOTOis a well-known brand recognized for the ergonomics and style of its products that incorporate eco-friendly and high aesthetic standards. The excellent quality is evident with almost a century of innovation. Purchase the CST646CEMFGNAT40#01 toilet now and revolutionize the perception of what your bathroom can be!
While you're at it, check out theseaccessoriesto complete your bathroom look.
| Manufacturer: | Toto |
| Product Collection: | Aquia IV |
| Product: | Toilet |
| Type: | One Piece Toilet |
| Color: | Cotton |
| Shape: | Elongated |
| Material: | Vitreous China |
| Room: | Bathroom |
| 流量: | 1.28 and 0.9 Gallons Per Flush |
| Rough-In: | 12" Rough-In |
| Width: | 15-3/16" |
| Height: | 28-3/8" |
| WaterSense : | Yes |
| Mpn # | CST646CEMFGNAT40#01 |
| Shipping Dimensions | 29.0" x19.0" x29.0" |
| Weight | 118.00lbs. |