Say goodbye to toilet paper and hello to a refreshingly clean!
TheTOTO MW6463074CEMFGN#01 AQUA IV WASHLET+ toiletis designed with a sleek,one-piece elongatedshape and adual flush system(1.28 and 0.9 GPF) that allows you to choose between a full flush for solid waste or a partial flush for liquid waste. This feature saves water and reduces your water bill. The toilet is alsocomfortable, meaning it is taller than a standard toilet, making it easier for individuals who have trouble sitting down or standing up.
The MW6463074CEMFGN#01 toilet's advancedWASHLET C2 bidet seatshows a real star. It featuresadjustable water temperature and pressure, as well as awarm air dryer,提供一个comfortable and hygienic cleaningafter use. The WASHLET also comes with aremote control, allowing you to customize the spray's temperature, pressure, and position and activate the warm air dryer. This feature provides an enhanced cleaning experience and helps with personal hygiene.
TOTO's innovation of sleek design, advanced features, and water-saving capabilities make this TOTO MW6463074CEMFGN#01 Aquia IV WASHLET+ toilet the perfect choice for anyone looking to improve their bathroom experience and be environmentally conscious. Get yours here at PlumbersStock.
You can also browse the浴室配件andTwo-piece Toiletswe offer.
| Manufacturer: | Toto |
| Product: | Toilet |
| Product Collection: | Aquia IV |
| Color: | Cotton White |
| Shape: | Elongated |
| Room: | Bathroom |
| 流量: | 1.28 and 0.9 Gallons Per Flush |
| 大致画出: | 12" Rough-In |
| Flush Lever Placement: | Push button |
| Mount Type: | Floor Mount |
| Toilet Features: | Dynamax Tornado Flush |
| Cefiontect | |
| Dual Flush | |
| WaterSense : | Yes |
| Type: | One Piece Toilet |
| Height: | 28-3/8" |
| Length: | 27-5/8" |
| Width: | 18-5/8" |
| Bowl Height: | 16-1/8" Rim Height (Comfort) |
| Other Info: | ASME Certified |
| IAPMO Certified | |
| Mpn # | MW6463074CEMFGN#01 |
| Weight | 118.00lbs. |