TheTotoSS114#01is a14", elongated,SoftCloseseat and cover. It features theSoftClose hinge systemand features high-quality materials and is designed to be long-lasting. Toto has always embraced technology, pursued the highest levels of cleanliness, incorporated high aesthetic standards, protected the environment, and worked to improve people’s lifestyles.Totohas become the world standard of excellence for a quality bathroom experience.
Here at卡塔尔世界杯决赛赛程, we ensure that we give you the top quality brands and difficult-to-find plumbing parts with customer-friendly prices. We take pride in our products along with our other services because our commitment to customer satisfaction is the vital key to our success.
| Manufacturer: | Toto |
| Product: | Toilet Seat |
| Product Collection: | SoftClose |
| Product Theme: | Commercial |
| Color: | Cotton White |
| Material: | Polypropylene |
| Shape: | Elongated |
| Style: | Slow Close |
| Length: | 18-1/2" |
| Width: | 14" |
| Height: | 2-1/2" |
| Room: | Bathroom |
| Mpn # | SS114#01 |
| Shipping Dimensions | 19.0" x14.0" x4.0" |
| Weight | 6.20lbs. |