Imagine a wall-hung toilet with a flush lever handle installed on the wall (definitely destroying the beauty of your bathroom). Not a good picture, right? Thanks toToto's YT920#MSdual push-button plate, you can now enjoy the convenience of flushing your toilet with just a simple touch on the button.
At the same time, thisroundpush-plate comes with amatte silverfinish that complements the neat look of your bathroom. It fits anyRP In-Wall Tank (WT171M,WT172M, orWT173M)units and can be installed in no time.
Never settle for less! That's the reason whyTOTOcontinues to produce reliable replacement parts like this push plate not only for your convenience but also to add balance to your unique lifestyle. If this is the part you are looking for, grab one now, only here at卡塔尔世界杯决赛赛程!
| Manufacturer: | Toto |
| Product: | Push Button Plate |
| Style: | Dual Button |
| Operation: | Push Button |
| Mount Type: | In-wall |
| Room: | Bathroom |
| Material: | ABS |
| Color: | Matte Silver |
| Shape: | Rectangle |
| Height: | 6-1/4 in |
| Length: | 9-1/2'' |
| Width: | 1" |
| Mpn # | YT920#MS |
| Shipping Dimensions | 10.0" x7.0" x2.0" |
| Weight | 1.20lbs. |