TheToto YT970#SSis a wall-mounted round push plate in an elegantbrushed stainless steelfinish. It comes with a dual-button flush option on the front that allows you to choose between a0.9 GPF rinse or a 1.6 GPFfor tougher jobs. This push plate is designed for use with the RP wall-hung toilet and the WT171M or the WT172M in-wall tank system. It is9-1/2" (243 mm) wide x 6-1/4" (159 mm) longand comes with a1-year limited warranty.
卡塔尔世界杯决赛赛程is an authorizedTOTOdealer. If you're looking to upgrade/remodel your bathroom may it be from toilets, sinks, and faucets, to bathroom accessories and urinals with flushometers, and especially washlets, PlumbersStock has what you need and offers these TOTO products at a reasonable price.
| Manufacturer: | Toto |
| Product: | Push Button Plate |
| Operation: | Push Button |
| Style: | Dual Button |
| Mount Type: | In-wall |
| Room: | Bathroom |
| Material: | Plastic |
| Color: | Brushed Stainless Steel |
| Shape: | Rectangle |
| Height: | 6-1/4 in |
| Length: | 9-1/2" |
| Width: | 1" |
| Stainless Steel | |
| Mpn # | YT970#SS |
| Weight | 1.00lbs. |