TheTOTO YT980#SSis a wall-mounted square push plate in an elegant brushed stainless steel finish. It comes with adual-button flush optionon the front that allow you to choose between a0.9防毒气的冲洗or a1.6 gpffor tougher jobs. This push plate is designed for use with the SP wall-hung toilet and the WT171M or the WT172M in-wall tank system. It is 9-1/2" (243 mm) wide x 6-1/4" (159 mm) long, and comes with a1-year limited warranty. If you have any questions about the Toto YT980#SS push plate, please leave a comment below on the page, or contact us directly.
PlumbersStock is an authorizedTOTOdealer. If you're looking to upgrade/remodel your bathroom may it be from toilets, sinks and faucets, to bathroom accessories and urinals with flushometers, and especially Washlets, PlumbersStock has what you need and offers these Toto products at a reasonable price.
| Manufacturer: | Toto |
| Product: | Push Button Plate |
| Color: | Brushed Stainless Steel |
| Mount Type: | In-wall |
| Type: | Push Button |
| Shape: | Square |
| Height: | 6-1/4 in |
| Width: | 9-1/2" |
| Depth: | 1/2" |
| Stainless Steel | |
| Mpn # | YT980#SS |
| Weight | 1.00lbs. |